کارگاه آموزشی خصوصی گروه همسفران کنگره۶۰ شعبه خمین
دوشنبه 3 دی 1397 ساعت 11:32 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر ملیحه | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله 
چهاردهمین جلسه از دوره هفتم سری کارگاه های آموزشی خصوصی همسفران نمایندگی خمین روز یکشنبه مورخ 97/10/2 با استادی  همسفر  نسیم و  نگهبانی همسفر لیلا و دبیری همسفر منصوره با دستورجلسه نقش همسفر رأس ساعت 17آغاز به کار نمودخلاصه سخنان استاد : 
استاد در ابتدا از خانم محبوبه اسیستانت گرامی تشکر کردند و هفته همسفر را به خانم آنی و خانواده محترمشان تبریک گفتند و در ادامه رهایی مسافر خانم زهرا را تبریک گفتند.در مورد دستور جلسه:استاد فرمودند،وقتی که واژه همسفر را می شنویم اولین چیزی که یادمان می آید یعنی اینکه یک یا چند نفر کسی را که میخواهد مسیری را برود همراهیش کنند.قبل از این که به کنگره بیاییم تعریفی که از همسفر داشتیم چنین چیزی بود. اما بعد از اینکه به کنگره آمدیم دیدیم که نقش همسفر بالاتر از آن چیزی که در ذهنمان تصور می کردیم.چیزی که در کنگره برای ما مطرح است فقط همسفر بودن نیست. خودِ واژه ی همسفریک کلمه ی مثبت است گاهی اوقات ما با یک سری از  افکارمان این واژه مثبت  را تبدیل به واژه ای دیگرمی کنیم. بعضی از ما وقتی که فکر می کنیم در کنگره همسفر هستیم تصور ما این است که به خاطر مسافران می آییم پس جای دارد که اگر مسافر بد سفر کرد و کوتاهی کرد ما به عنوان همسفر یک جاهایی کوتاهی می کنیم و سر مسافران منت می گذاریم و به کنگره خوب نمی آییم و برویم . این باعث می‌شود که ذهنیت ما نسبت به همسفر بد باشد.


 استاد فرمودند از نظر من همسفر جایگاه مقدسی است که ارزش آن خیلی بالاتر از جاهای دیگر است،که همه ی ما تجربه کرده ایم. در کنگره همسفر هم آقا و هم خانم است ولی صحبت ما با همسفر خانم است. که همسر،دختر و یا خواهر است ولی وقتی که همسفر می شود باید بداند جایگاه همسفر اش با جایگاه خواهر،همسر و دختر بودنش متفاوت است. استاد گفتند که من همیشه کوهی را در نظر می گیرم که جایگاه همسفر را نوک  قله تشکیل می دهد و بقیه جایگاه ها به ترتیب روی دامنه ی این کوه هستند.اگر کسی می‌خواهد مادر یا همسر خوبی باشد باید اول همسفر خوب باشد چون زمانی که من نقش همسفر بودنم را خوب درک کنم و با آن  کنار بیایم و تمام ویژگی هایی که یک همسفر باید داشته باشد در خود رشد دهم،به طبع در جایگاه مادر،خواهر و همسر خوب بودن را می توان داشته باشم. این به معنای این نیست که  اگر همسفر خوبی   نیست مادر خوبی هم نیست . بلکه ما گاهی خوب بودن را با دلسوزی و فدا کاری کردن قاطی می کنیم و این مرز را از بین می بریم. در کنگره همسفر بودن کمک می کند که یاد بگیریم ما زن بودن  خودمان را  ارزش  بدهیم. وقتی که وارد کنگره شدیم محدودیت سنی مختلفی داشتیم مهم این است که همسفر بودن را خوب توانسته ایم درک کنیم. آقای مهندس برای اینکه روش Dstرا بتواند عملی کند خیلی پارامتر هایی باید داشته باشند که داشتند یک محقق،باکفایت و در مرحله ی عرفانی به در جه ای رسیده بودند به همین دلیل شدند بنده خاص خداوند. اما نکته ای که یادمان میرود در کنار این ویژگی های مثبت آقای مهندس اگر صبوری خانم آنی و همراهی کردنش نبود  شاید آقای مهندس نمی توانست کنگره ۶۰ را پرورش دهد‌و در کنار آن فرزندانی را به بار آوردند که بشود یکی مثل استاد امین و خانم آنی کماندار و شانی که هر کدام در حفظ پایه های کنگره نقش مهمی دارند. پس همسفر بودن منوط به یک هفته جشن و کادو گرفتن نباشد. اگر همسفر هستیم باید به جایگاهمان ارزش قائل باشیم. چون در همسفر بودن یاد می گیریم چگونه یک انسان خوب باشیم و چجوری مثل یک انسان واقعی زندگی کنیم اگر امروزمان را با آن روز اول که به کنگره آمدیم مقایسه کنیم می بینیم خیلی فرق کرده ایم  و این اتفاق چگونه افتاده؟که از همسفر بودنمان هدف داریم. همسفر واقعی کسی است که وقتی به کنگره می آید همه جوره از روز قبل خودش را آماده کند. فرق کنگره با جاهای دیگر که رفته ایم این است که برای کار های خوب و بد که انجام می دهیم علت و معلومی دارد. درست مثل مسائل ریاضی . پس جایگاه مان را ارزش قائل باشیم و به راحتی از آن نگذریم و فکر نکنیم که ما همسفر هستیم که همیشه بایدبسوزیم و بسازیم و وصل باشیم به مسافرمان. تنها کنگره۶۰ است که اجازه می دهد همسفر پا به پای مسافر برود که از نزدیک  در جریان امور و  روش درمان مسافرش باشد وهم اینکه روح و جسم خودش را پرورش دهد. مطمئن باشید که اگر همسفر بودن خودتان را خوب پرورش دهید می توانید در جایگاه های دیگر موفق باشید. بنابر این وقتی که به عنوان همسفر روی این صندلی ها می خواهید بنشینید خیلی ارزش قائل باشید و نسبت به کسی که می تواند و شرایطش را دارد و هنوز به آمدن به کنگره مردد است به خود ببالید.مطمئن باشید چیزی که در کنگره خواسته به شما بدهد ،شما تا حدی گرفته اید و می توانیدنوک قله بدرخشید.

در آخر جلسه انتخابات نگهبانی توسط مرزبان محترم کشیک انجام شد 
و خانم فاطمه توانستند با اکثریت آرا به عنوان نگهبان انتخاب شوند .

کمک راهنمایانی که ظرفیت پذیرش رهجو دارند : 


مهماندار جلسه : همسفر هما 


مرزبان کشیک : همسفر الهام 


نگارنده : همسفر هما 
عکاس : همسفر الهه
تهیه و تنظیم : همسفر ملیحه 
لژیون خدمتگزار : لژیون چهارم 


لینک های مرتبط: کارگاه های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر راضیه جمعه 7 دی 1397 09:14 ق.ظ
سلام وخسته نباشیدخدمت استاد عزیز خانم نسیم خیلی خوب بیان کردیدکه یک همسفر خوبدرکنگره باید چگونه باشد .وخدمت عوامل سایت هم خدا قوت میگم.
همسفربتول پنجشنبه 6 دی 1397 07:52 ب.ظ
سلام خدا قووت
همسفر اعظم لژیون سوم سه شنبه 4 دی 1397 11:10 ب.ظ
باسلام تشکر از خانم نسیم جلسه خوبی را برگزار کرد وهفته همسفر را به همه همسفران عزیز تبریک میگم وآرزوی بهترینها را برای همه دارم موفق باشید
همسفر اکرم سه شنبه 4 دی 1397 11:57 ق.ظ
سلام خدمت خانم نسیم استاد ارجمند.من در جلسه حضور نداشتم اما واقعا مطالب عالی و پر محتوای بیان نمودین. واقعا سپاسگذارم و امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشین
همسفرمنصوره سه شنبه 4 دی 1397 11:47 ق.ظ
با سلام و خدا قوت
خانم نسیم عزیز وجود شما پر از انرژی است ممنون که قبول زحمت کردید و به شعبه ما تشریف آوردید روز بسیار خوب و پر انرژی بود .
همسفر زهرا لژیون چهارم سه شنبه 4 دی 1397 10:39 ق.ظ
با عرض سلام وخداقوت خدمت خانم نسیم استاد ارجمند؛
از سخنان استاد استفاده کردم ممنون از زحمتی که کشیدید وبه شعبه خمین تشریف اوردید.
همسفر هما سه شنبه 4 دی 1397 10:32 ق.ظ
سلام و خدا قوت به خانم نسیم بسیار خوب در مورد همسفر صحبت کردند و استفاده کردم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات