کارگاه آموزشی خصوصی همسفران خمین در روز یکشنبه
دوشنبه 13 مرداد 1399 ساعت 02:47 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا لژیون سوم | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله 
جلسه نهم از دور یازدهم سری جلسات خصوصی همسفران شعبه خمین در روز یکشنبه مورخ ۹۹/۵/۱۲ به استادی همسفر هما و نگهبانی همسفر مرضیه و دبیری همسفر اعظم با دستور جلسه کار، تحصیل، قدرتراس ساعت۱۷ آغاز به کار نمود.

خلاصه سخنان استاد:
خدا را شکر میکنم که یک بار دیگر این جایگاه خدمتی روزی من شد و خیلی خوش حالم که همه لژیون ها امروز حضور دارند. مکان جدید را به همه عزیزان تبریک میگویم، امیدوارم در این مکان شاهد موفقیت های بیشتری باشیم.
یک تبریک ویژه میگویم خدمت خانم کمانداری آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان  به مناسبت ازدواج خانم کماندار.
دستور جلسه این هفته کار، تحصیل، قدرت هست. منظور از این دستور جلسه این نیست که موضوعات اجتماعی را بررسی کنیم، بلکه بنا بر این است که وضعیت یک مصرف کننده مواد مخدر و درمان اعتیاد با این موضوعات مشخص شود.
کار، تحصیل و قدرت از هر جهت در مثلث درمان گنجانده میشود چون بعضی ها تصور میکنند تمام نوشتار های کنگره ۶۰ مختص ضلع جهانبینی است در صورتی که اینطور نیست، برخی از نوشتار های کنگره ۶۰، در بازسازی شهر وجودی و راه اندازی  سیستم ضد درد بدن حرف اول را می‌زند. به این دلیل هست که تفاوت اصلی روش D.S.T یا روش پله ای با سایر روشها این هست که در این روش وقتی یک مصرف کننده وارد کنگره میشود، کار خود را از دست نمیدهد. کار میکند وبه زندگی قبل خود ادامه میدهد، مگر در مواقع ضروری و با دستور راهنما برنامه اش تعیین میشود. 
کنگره معتقد است کسی که از عهده درمان برآید، مثال کسی است که نه از شنا چیزی میداند و نه شناگر است، ولی از اقیانوس خود را به ساحل می رساند. قطعا کسی که این کار را انجام دهد، توانایی انجام کارهای شخصی خود را نیز دارد و از هیچ کس هم توقعی ندارد که در این زمینه به او کمک کند. 
آموزشهای کنگره همه بر مبنای آموزش های هستی بنا شده است.هستی برای ما بهترین آموزگار است، ما در هستی میبینیم همه چیز سر جای خودش است و همه چیز کار میکند. جامدات کار خاص را دارند، گیاهان کار خاص  خود را دارند، حیوانات کار خودشان را دارند. ما میبینیم که اگر در دریا ها کوسه ها نباشند دریا ها بسیار آلوده می شوند. پس در هستی هر کس مشغول کار خود است، تا چرخه هستی به خوبی به کار خود ادامه دهد.
کنگره ۶۰ هم مجموعه کوچکی از هستی است. هر کسی که وارد کنگره میشود، از یک تازه وارد گرفته تا مسافری که تحت درمان است، هر کسی کار مشخصی دارد. یکی دنبال مسئله درمان است، همراه با آموزش. همسفران می آیند آموزش میگیرند، خدمت میگیرند و در آینده آموزش دهنده میشوند. اینست که از بیرون از کنگره نیاز به کسی ندارد و مستقل روی پاهای خودش هست.

کنگره ۶۰ میگوید درمان فوق ترک است و تعادل فوق درمان . حالا درمان برپایه همین کار و تحصیل و قدرت هست. کار پایه های مالی را مستحکم میکند و برای اینکه ما بتوانیم بهتر کار کنیم نیاز به تحصیل داریم. اگر تحصیلات بالا تری داشته باشیم راندمان کار بالا تر است.یک تشابه بین اقتصاد فردی و مثلث دانایی کنگره هست، که مثلث دانایی از جهالت عبور میکند. همچنین برای اقتصاد هر فرد همین فرایند صدق میکند. برای رسیدن به اقتصاد فردی باید از دل فقر عبور کرد. اگر از دل فقر عبور کنیم به اقتصاد می رسیم. حالا چطور میشود از دل فقر عبور کرد؟ سه خصلت هست که اگر انسانها از آن عبور کنند از فقر میتوانند عبور کنند و آن سه خصلت طمع، کفر و قیاس هست. خب برای اینکه از این سه خصلت عبور کنیم، نیاز به آگاهی و دانش داریم. وقتی دانش بهتری وجود داشته باشد قطعا کار بهتر انجام میشود و فرآیند بهتری در پیش دارد. شما فرض کنید یک نظافت چی ساختمان، اگر اطلاعات و آگاهی در زمینه کار خودش مثلا در زمینه مواد شوینده داشته باشد  میتواند از شوینده بهتری استفاده کند و قطعا راندمان کارش بالا تر خواهد رفت.ولی اگر آگاهی نداشته باشد از مواد شوینده ای استفاده میکند که ممکن است آسیب به محل مورد نظر بزند، خب اینکار فرد را به عقب میراند. در صورتی که هدف این بود که از فقر عبور کند پس اینجا دانش خیلی حائز اهمیت است و برای هر شغلی که ما داشته باشیم تحصیل مهم است.
علم و ثروت هر دو باهم تولیدَانرژی میکند و این تولید انرژی است که روند زندگی ما را بالا میبرد. 
سومین مسئله، مسئله ی قدرت است. در مسئله قدرت باید بدانیم که با مثلث دانایی وجه اشتراک دارد، هر دو باید از مسیر ارزشها و ضد ارزشها عبور کنند و یک معنایی دارند. ضلع قدرت با ضلع تفکر در مثلث دانایی یکسان است. قدرت عبارت اند از تجلی تمرکز دانایی، به دنبال رسیدن به هدف و نتیجه نیکو است.
حالا وقتی میگوییم قدرت، قدرت معنی های متعددی داردیکی از معانی قدرت همان توانایی جسم هست، وقتی توانایی جسم من بالا باشد قطعا بهتر میتوانم به زندگی خود برسم. وقتی آقای مهندس به ورزش در کنگره تاکید دارند به خاطر بالا بردن توانایی های مسافران و همسفران است. بدن سالم یک زندگی سالم را به همراه دارد.آقای مهندس در این زمینه می‌فرماید " اگر قرار باشد توانا و صاحب قدرت باشیم و هدف ما کمک به دیگران و رساندن علم به دیگران باشد پس باید علم خود را بالا ببریم و مجبور هستیم که در مسائل مادی هم قدرتی داشته باشیم" که ما در مسائل سیاسی هم میبینیم که کشور هایی که قدرت زیادی دارند، قطعا از نظر علمی و مالی هم بالا تر هستند. پس وقتی آقای مهندس روی پایه های مالی تاکید دارند برای اینست که کنگره قوی تر شود. ببینید ما الان قویتر شدیم که یک مکان بزرگتر و بهتری گرفتیم. پس قدرت برای آسایش و آرامش خودمان است. پیامی که آقای سردار گفتند این بود که "اگر خزانه خالی باشد ما به دیگران نمیتوانیم کمک کنیم" خب اگر خزانه خالی باشد برای کسانی که در آینده نیازمند این جایگاه هستند، نمی رسد.
تمام این مسائلی که گفتیم اگر یک هماهنگی بین آنها صورت بگیرد میشود، تعادل. و تعادل  یعنی رسیدن به فرمان عقل. به امید آن روز که به این درجه برسیم.خدمتگزاران جلسه؛ 
پیام سفر دوم؛ همسفر لیلا

کمک راهنما هایی که ظرفیت پذیرش رهجو دارند

مهماندار؛ همسفر الهام

مرزبان کشیک؛ همسفر لیلانگارنده؛ همسفر زهرا لژیون سوم 
تنظیم؛ همسفر زهرا لژیون سوم 
عکاس؛ همسفر فاطمهمی توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفربهیه پنجشنبه 16 مرداد 1399 06:19 ب.ظ
سلام خداقوت به استادجلسه خانم همای عزیز و نگهبان و دبیرشون و تبریک میگم مکان جدید خیلی پرانرژی بود و تشکر از مسئولین وبلاگ مستدام باشید.
همسفر هدی از لژیون خرم آباد پنجشنبه 16 مرداد 1399 01:29 ق.ظ
سلام و خدا قوت خدمت استاد جلسه خانم همای عزیز.
انشالا که شاهد خدمت کردن شما در جایگاه های بالاتر باشیم.
به امید روزی که در لژیون ما هم در جایگاه استادی از حضورتان بهترین بهره رو ببریم.
همسفر مهتاب سه شنبه 14 مرداد 1399 12:30 ب.ظ
سلام و عرض ادب به استاد جلسه از صحبتهاتون استفاده کردم به نگهبان و دبیر هم خداقوت میگم.تشکر ویژه از وبلاک نویسان عزیز. موفق باشید.
.فاطمه س لژیون چهارم سه شنبه 14 مرداد 1399 11:17 ق.ظ
با سلام وخدا قوت به خانم هما از صحبتهای شما استفاده کردم باتشکر از خانم زهرا وخانم فاطمه
همسفرن عاطفه دوشنبه 13 مرداد 1399 11:49 ب.ظ
جلسه پربار وپرانرژی بود ممنون از استادی خانم هما
همسفر فاطمه دوشنبه 13 مرداد 1399 11:33 ب.ظ
باسلام وخسته نباشی خدمت استاد عزیز خانم هما صحبتهاتون خیلی مفید واموزنده بود استفاده کردم. وخسته نباشید میگم به مرزبانان عزیز که برای اماده کردن مکان جدید تلاش کردند وخوشحالیم که همه لژیونها باردیگر دورهم جمع شدند وباتشکرازهمسفرزهراوهمسفرفاطمه وهمسفرزهراموفق باشید
همسفر فاطمه لژیون چهارم دوشنبه 13 مرداد 1399 08:03 ب.ظ
با سلام به تمام همسفران شعبه خمین
مکان جدید را تبریک میگم و سپاسگزارم از خانم هما که جلسه خوبی را برای ما رقم زدند .
تشکر فراوان خانم زهرا عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic