دلنوشته ی یک همسفر
پنجشنبه 9 مرداد 1399 ساعت 12:23 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفرفاطمه لژیون دوم | ( نظرات ) بخشندگی سراپا عشق است. کسی که بی هیچ منت و توقعی می بخشد عملا به مرز عشق رسیده است و از منزلت گران بهای عشق برخوردار است ولی بالاتر از آن کسی است که سرمایه های معرفتی وعلمی خود را با عشق و بی منت و مزد می بخشد و عشق و بخشندگی را می آموزد.


از تو آموختم..

گاهی گریه و اشک ، اندوه دل را کاهش می دهد ولی درد را درمان نمی کند. اما تو به من آموختی برای پشت سر گذاشتن دشواری ها ، ابتدا باید باور کنم همه زندگی درد و ماتم و بن بست نیست و جهان آفرینش به گونه ای است که اندوه و غم باهمه آسیب های خود دوام نمی آورند و ابرهای سیاه می روند و باز هوای زندگی آفتابی و درخشان می گردد.
 بهتر بگویم درست هنگامی که تخیلات و اندیشه های منفی ، پی در پی به ذهن حمله می کردند تا القاء کنند که دیگر نمی توان  رفت و راه امید بسته است در همان زمان تو تلاشی شدی برای شکستن بار سنگین یاس و درماندگی و رفتن به راهی روشن و بازگشت به زندگی شاداب و پر امید.
 این خصلت انسان های عاشق و فرزانه است و جایگاه چنین انسان هایی در نظام آفرینش بسیار بالا است. انسان های عاشق و فرزانه زندگی خود را وقف شادمانی و آرامش دیگران می کنند و با رفتار های محبت آمیزشان آن ها را دلگرم می سازند.
 این همان والایی روح است که می تواند تاثیر بسیار مهمی در متن زندگی ها فراهم آورد. 
یکی از نشانه های دوستان خداوند این است که به همه آدمیان عشق می ورزند و آنها را یاری می کنند. چون که جهان فقط مجذوب عشق و معرفت می شود.
 و با بوی خوش عشق و حقیقت آرام می گیرد.

 راهنمای عزیزم خانم بهیه این همه عشق و شادمانی که در وجود شما می بینم همه محصول دست های بخشنده ، اندیشه های روشن و قلب عاشق است که خانه دل را صاف کرده و از آن آینه ساخته اید .
 بخشندگی سراپا عشق است. کسی که بی هیچ منت و توقعی می بخشد عملا به مرز عشق رسیده است و از منزلت گران بهای عشق برخوردار است ولی بالاتر از آن کسی است که سرمایه های معرفتی وعلمی خود را با عشق و بی منت و مزد می بخشد و عشق و بخشندگی را می آموزد.
 ایمان ، معرفت و عشق پاداش قلب های نیکویی است که می کوشند خود را به اوصاف اخلاقی آراسته کنند و زندگی را با لذت بیشتر و اندوه کمتری پشت سر گذارند ، نه فقط زندکی خود  بلکه کسانی که نیازمند این شادی ها و لذت ها هستند. 
کسانی که درمندانه اشک می ریختند ولی به مهربانی خداوند باور داشتند.
 باور داشتند تا این اشک های با غم و اندوه تبدیل شد به گریه و اشکی که نه تنها غم نمی آورد بلکه غم های کوچک و حقیر را از دل بیرون می راند.
 حضور راهنمایی چون شما باعث شد این گریه های اندوهناک ، تبدیل به گریه های شوق شود ، گریه هایی بسیار شیرین و حیات آفرین.
 دیگر این ، گریه های نیایش است و شکر ، برای رهایی ، رهایی از چنگ تاریکی نفس ، رهایی از سپری کردن عمری بی حاصل و زحمت های بی ثمر و راه های سراسر به بن بست رسیده.
گریه طلب است برای یافتن دوستی با وفا و عاشق همچون تو که پرستارگونه از آدمی مراقبت می کند و به دردهایی که بر دل نشسته مرهم می شود.
 تو که از روحی آرام و سرشار از محبت و عشق برخورداری ، با همه سختی ها باز هم در جهت مهربانی و عشق ورزیدن به آدمیان هستی و به من یاد دادی که روحی بخشنده نه فقط در بخشیدن مال ، که در بخشیدن خطای دیگران داشته باشم.
  باد تند می وزد و نمی توان جهان را بدون این بادهای تند تصور کرد ولی تو به من آموختی به جای گله گزاری از وجود تندباد و تلف کردن عمرم همه توانم و تفکرم را به این جلب کنم که چراغ دیگری روشن کنم و از وظیفه خود باز نمانم.
 نشان حقیقی بودن این عشق و آموزش ها ، داشتن دو رهجوی دنور است و این معجزه عشق و بخشندگی است که تو در وجودت داری و من هم بخاطر داشتن راهنمای خوبی چون تو خداوند را شاکرم.


دلنوشته از :همسفر خانم مهتاب
تهیه وتنظیم :همسفرفاطمه (لژیون دوم) 

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهام دوشنبه 13 مرداد 1399 01:08 ق.ظ
سلام خداقوت به خانم مهتاب خیلی عالی بود
همسفر عاطفه شنبه 11 مرداد 1399 01:43 ب.ظ
خانم مهتاب عزیز اشکمون رو دراوردی واقعا رهجوی خانم بهیه بودن سعادتی بود که نصیب ما شد خدا را صد هزار بار شکر
همسفر اعظم شنبه 11 مرداد 1399 09:51 ق.ظ
باسلام
خداقوت به خانم مهتاب دل نوشته ات عالی بود موفق باشید ان شاالله جایگاه های بالاتر
همسفر اعظم شنبه 11 مرداد 1399 09:50 ق.ظ
باسلام
خداقوت به خانم مهتاب دل نوشته ات عالی بود موفق باشید ان جایگاه های بالاتر
همسفر فاطمه لژیون چهارم جمعه 10 مرداد 1399 12:44 ق.ظ
با سلام
چقدر لذت بخش است حرفا هایی که در پس دل مانده و یه نفر با جمله بندی بسیار زیبا به نمایش می گذارد
بسیار لذت بردم موفق باشید
همسفربهیه پنجشنبه 9 مرداد 1399 08:18 ب.ظ
مرکز تمام هستی عشق است ودرانسان هم یک مرکزی هست به نام قلب که در زمان خوشی یا ناخوشی اگر دستمان را روی قلبمان بگذاریم آن را حس می کنیم.
وقتی که باورهایمان بامحبت واقعی اَجین شودمعنای محبت را ذره ذره لمس می کنیمگ
خانم مهتاب عزیزم حرفایی که از درونتان تراوش کرد و درقالب کلمات زیبا و پرمعنا و پراازاحساسی به رشته تحریر درامد طوری بود که اشک از چشمانم بخاطر لطف و محبتی که نسبت به من دارید سرازیر شدواین چیزی نیست جز چشمه و گنج و عشق درونی وجودتان.
باتمام وجود حسشون کردم و به دلم نشست .
خداراشکر میکنم بخاطر وجود انسانهای خوش قلبی چون شماو جناب مهندس .
دعای خیر انسانهای پاک و جناب مهندس و تمام رهایافتگان بیمه زندگیتان.
همسفر هما پنجشنبه 9 مرداد 1399 01:01 ب.ظ
خانم مهتاب عزیز امیدوارم در تمام مراحل زندگی همچنان موفق و سربلند باشی و تبریک به خانم بهیه با وجود چنین رهجویی.
خدا قوت به خانم خانم فاطمه بزگوار
.فاطمه س لژیون چهارم پنجشنبه 9 مرداد 1399 11:29 ق.ظ
باورها به انسان امید می دهند
سلام خداقوت به شما خانم مهتاب دل نوشته ات عالی
باتشکر از خانم فاطمه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات