خلاصه سی دی مدرس
چهارشنبه 11 تیر 1399 ساعت 01:55 ق.ظ | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه لژیون چهارم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله گر می‌خواهید جامعه را از کار بیندازید، به نظر من فقط معلمین جامعه را از کار بیندازید و خیلی ساده و بدون خرج ۲۰ سال دیگر نابود می‌شود . حالا معلم چه ویژگی باید داشته باشد ؟ هر چیزی برای رشد به رب احتیاج دارد. تفاوت انسان و حیوان چه هست؟ انسان می‌تواند علم کسب کند ولی حیوان نمی‌تواند و انسان می‌تواند از ساختار خلقت سر در بیاورد، انسان می‌تواند بفهمد آفرینش از چه قواعدی پیروی می کند . حیوان ها هم پتانسیل ها و توانایی ها و تفکر هایی دارند


تفاوت بین انسان های خوب و انسان های بد چیست؟

انسان خوب انسانی است که وقتی با مسائل روبرو می‌شود از خودش می پرسد چه از دست من بر می آید که انجام بدهم که آن مسئله و مشکل برطرف بشود ولی انسان بد وقتی با یک موضوع روبرو می‌شود از خودش می پرسد چه گیر من می آید.

وقتی کسی این فکر آمد در سرش که چه گیرم می آید بایستی خیلی روی خودش فکر کند و کار کند. جامعه ای که بیشتر انسان ها یش می گویند چه کاری از دستمان بر می آید ، مشکلاتشان روز به روز کمتر می‌شود . انسان ها باید خیلی آموزش بگیرند تا بتوانند از این قضیه تبدیل بشوند. وقتی می گویند چه کاری از دستم برمی آید همیشه به فکر این هستند که به این سیستم اضافه کنند. مثلاً در کارخانه ای کار می کند یک محصول به این کارخانه اضافه می‌شود و کیفیت تولید بالا می رود، چون همه چیز از تفکر و اندیشه می آید . ولی کسی که به فکر این است که چه گیرم می آید اولین فکرش این است که فامیل هایش را بیاورد آنجا استخدام کند و به فکر منافع خودش و اطرافیانش هست در واقع آن فرد دارد در آن کارخانه کار می کند پس از آن  تفکر دائماً در حال کندن است ، ساختار ها را می خورد و کوچک می کند از این ساختارها تغذیه می کند و انرژی می گیرد و آن کارخانه نقشش روز به روز کمتر می‌شود و آن طرف اصلا فکر نمی کند که کارخانه نابود می‌شود،  پس این که چطوری ما فکر می کنیم  با مسائل روبرو شویم بی نهایت اهمیت دارد. من فکر می کنم 10 تا 15 سال طول بکشد تا یک نفر تفکرش تغییر پیدا بکند و به انسانی تبدیل بشود که اگر با مسائل روبرو شد این مسائل را بهتر کند.   بنابراین اگر می خواهیم در مسائل رشد پیدا کنیم بایست تفکر و نگاه بنیادی ما به قضیه درست بشود. انسان هایی که فکر می کنند چه به ما می رسد آن می‌شود حسابگری منفعت طلبانه، این زرنگی نیست . برای این که بخواهیم یک جامعه ای را درست کنیم به چه چیزی احتیاج داریم؟ تنها چیزی که به آن احتیاج داریم معلم واقعی و راستین است معلمین واقعی کسانی هستند که با پرورش شاگرد ها، انسان هایی را پرورش می دهند که آن ها هرکدامشان می توانند سیستمی را درست کنند.

اگر می‌خواهید جامعه را از کار بیندازید، به نظر من فقط معلمین جامعه را از کار بیندازید و خیلی ساده و بدون خرج ۲۰ سال دیگر نابود می‌شود . حالا معلم چه ویژگی باید داشته باشد ؟ هر چیزی برای رشد به رب احتیاج دارد. تفاوت انسان و حیوان چه هست؟ انسان می‌تواند علم کسب کند ولی حیوان نمی‌تواند و انسان می‌تواند از ساختار خلقت سر در بیاورد، انسان می‌تواند بفهمد آفرینش از چه قواعدی پیروی می کند . حیوان ها هم پتانسیل ها و توانایی ها و تفکر هایی دارند. ولی در مسائل انسانی هست، که ما می توانیم از کار خلقت سر در بیاوریم ، چون روح به انسان داده شده. انسان توانست علم را کسب کند و یاد بگیرد و آفرینش را درک کند. در بدن انسان یک نفس واحده است ،یک روح که آموزگار خوبی است ، و یک جن که آموزگار بدی هاست. یک روح امر چه کسی را می خواند ؟ امر مربی را می خواند. اگر انسان مربی داشته باشد و حرف مربی را بخواند، آن روح که در درونش هست قدرتمند می‌شود و جن ضعیف می‌شود و زورش نمی رسد که القاعات و افکار منفی را به انسان انتقال بدهد. بنابراین ذهن و فکر انسان آرام می‌شود و باعث می‌شود مطالب را یاد بگیرد. معلم خاصیتش این است، که موضوعی را که یاد می دهد مرتبط با نیاز من باشد اگر من رفتم در لژیون، مشکل من اعتیاد است، معلم من بایستی راجع به روش دی اس دی صحبت کند ، راجع به وادی ها و جهان بینی و شهر وجودی صحبت کند .ویژگی دوم این که آن مطالبی که به من آموزش می دهد بایستی حقیقی باشد ، ویژگی سوم این که خیلی مهم و کلیدی هست بایستی آن چیزهایی را که بلد است ساده کند و انتقال بدهد ، پس اینجا می شود یک مثلث مطالبی که : مرتبط، حقیقی و ساده باشد . ممکن مطالب را در مورد موضوع بگوید اما آنقدر پیچیده صحبت کند که هیچکس نفهمد چه می گوید. آیا شاگردهای او به جواب می رسند ؟ نه . پس هنر یک معلم نیست پیچیده صحبت کند ، اگر کسی از مطالب من چیزی متوجه نشود ،  من به عنوان یک معلم اول خوراک را باید بخورم ، خوب هضمش کنم ،  ساده اش کنم ، و بعد به شاگردانم انتقالش بدهم. در مدارس ما خیلی وقت می گذاریم درس ها را می دهیم ، ولی این مطالب به درد زندگی نمی خورد ، پس ما از آن مطالب صرف نظر می کنیم ، مطالب غیر مرتبط می شود  انحراف.  گاهی اوقات هم ساده کردن با سطحی کردن اشتباه گرفته می‌شود ،  ساده کردن سطحی کردن نیست ، هستی انتها ندارد ؛  من به واسطه عمقی که می توانم نفوذ کنم ، می دانم چی هست؟!  تو عمق ۴۰ متری یک چیزایی هست ،  که تو  عمق ۱۰ متری نیست؟،  اگر من رفتم آنجا می توانم درک کنم ، پس سطحی کردن؛ یعنی در عمق چهارمتری رفتم ،  بگویید بیا بیرون کافی است ،  این هم یک جور خارج شدن از مسیراست.  پس اگر می خواهیم چیزی را درست بکنیم،  باید معلم واقعی باشیم.

تایپ : همسفر مهتاب لژیون دوم

تنظیم : همسفر فاطمه لژیون چهارم 
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر عاطفه شنبه 14 تیر 1399 01:03 ب.ظ
درود برخانم مهتاب اکتیوهم گروه عزیزم و تشکرازخانم فاطمه جان
همسفر اعظم لژیون سوم جمعه 13 تیر 1399 10:58 ب.ظ
سلام خداقوت به خانم فاطمه وخانم مهتاب عزیزم عالی بود
همسفر ملیحه جمعه 13 تیر 1399 09:08 ب.ظ
خدا قوت خانم فاطمه شما حرکت خود را خیلی خوب ادامه میدهی واین مسئولیت پذیری ونظم شما رو نشون میده موفق وپیروز باشی عزیزم
پنجشنبه 12 تیر 1399 01:33 ق.ظ
باسلام خدمت همسفرمهتاب عزیز سخنانتون بسیارعالی استفاده کردم موفق باشی وخسته نباشید خانم فاطمه عزیز
همسفرمنصوره چهارشنبه 11 تیر 1399 10:45 ب.ظ
با سلام و خداقوت به خانم مهتاب عزیز
همسفر الهه چهارشنبه 11 تیر 1399 10:04 ب.ظ
سلام
خداقوت به خانم مهتاب و خانم فاطمه عزیز
همسفربهیه چهارشنبه 11 تیر 1399 09:40 ب.ظ
باسلام خداقوت خدمت خانم مهتاب عزیز عالی و کامل بود و ممنون از خانم فاطمه موفق باشید.
همسفر هما چهارشنبه 11 تیر 1399 12:07 ب.ظ
خدا قوت به خانم مهتاب و ممنون ازخانم فاطمه
.فاطمه س لژیون چهارم چهارشنبه 11 تیر 1399 11:01 ق.ظ
سلام خداقوت به خانم مهتاب وخانم فاطمهموفق باشید
همسفر مهتاب چهارشنبه 11 تیر 1399 08:13 ق.ظ
سلام و خداقوت به خانم فاطمه عزیز. موفق باشید.
همسفر فاطمه لژیون چهارم چهارشنبه 11 تیر 1399 02:02 ق.ظ
سلام خداقوت خانم مهتاب عزیز بسیار کامل و جامع بود. پاینده باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات